‘Tayyargil’ Operasyonu: Tayyar ve Özlem Öz Ne ile Suçlanıyor?

Dilan ve Engin Polat’ın tutuklanmasıyla başlayan süreç, kısa sürede zenginliğe ulaşan diğer sosyal medya fenomenlerinin de dikkat çekmesine sebep olmuştu. ‘Tayyargil’ ismiyle bilinen Tayyar ve Özlem Öz çifti de bu fenomenlerinden biriydi. Savcılık, ‘Tayyargil’ soruşturmasında çiftin tüm mal varlığına el koymuştu. Öz çiftine ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçlamasıyla soruşturma açıladığı öğrenildi.

Türkiye’de fenomanler mercek altında. Özellikle güzellik merkezi açarak kısa sürede hızla zengileşen bazı kişiler, kara para aklama suçlamasıyla karşı karşıya.

Savcılık, açtığı soruşturmayla 12 sosyal medya ünlüsü için harekete geçmişti.

Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 24 Kasım tarihinde soruşturma başlatılmıştı.

Öz çifti hakkında, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “Resmi belgede sahtecilik”, “Vergi usul kanununa muhalefet” ve “Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek” suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Ayrıca Öz çifti ve Özlem Öz’ün annesi hakkında yurt dışı çıkış yasağı verilmişti. Son olarak, Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz’ün taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

Tayyar ve Özlem Öz çiftinin, Dilan ve Engin Polat’ın tutuklanması sonrasında sosyal medya hesaplarından ‘fakiriz’ paylaşımları yaptığı konuşuluyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x