ASUS, Yeni Profesyonel Monitörlerini Computex 2024’te Tanıttı

ASUS, Computex 2024 fuarında çığır açan ekran serisini duyurdu. Bu yepyeni monitörler arasında çarpıcı ProArt Display 5K ve 8K profesyonel serisi, esnek ZenScreen ekranlar ve zindelik odaklı ASUS VU ekranlar yer alıyor. Bu son teknoloji ekranlar, profesyonel içerik oluşturma, hibrit çalışma, eğlence ve zindelik için tasarlandı. Yeni modeller, yapay zeka destekli bilgi işlemin heyecan verici yeni çağında rakipsiz netlik sağlamaya hazır.

Yeni ASUS ProArt Display 5K PA27JCV, benzersiz netlik ve renk doğruluğu için çarpıcı 5120 x 2880 çözünürlük ve 218 yüksek PPI ekrana sahip 27 inç 5K yüksek PPI’lı bir profesyonel monitör. %99 DCI-P3 ve %100 sRGB geniş renk gamı ile gerçeğe yakın renk üretimi sağlıyor. Kağıt benzeri bir ekran efekti için de modelde parlama önleyici ve düşük yansımalı (AGLR) kaplama içeren ASUS LuxPixel teknolojisi kullanılıyor. Bu özel formül, görüntüyü yumuşatabilen geleneksel mat kaplamanın aksine, yaratıcılık gerektiren uzun çalışmalar için olağanüstü piksel renk doğruluğu ve keskin ayrıntılar sağlıyor. Calman Verified sertifikasına sahip olan ve fabrikada kalibre edilerek Delta E < 2 renk doğruluğuna ulaşan model hassas renk sınıflandırma imkanı veriyor.

USB-C® üzerinden DisplayPort™ ve 96 W güç dağıtımı, DisplayPort, HDMI® ve USB bağlantı yuvası gibi kapsamlı bağlantı seçenekleri, her türlü iş akışına sorunsuz uyum sağlıyor. Ortam Işığı Sensörü ve Arka Işık Sensörü gibi ASUS LightSync çözümleri, zaman içinde ve farklı ortamlarda olağanüstü renk doğruluğunu koruyor. Eğme, çevirme, döndürme ve yükseklik ayarlamaları gibi ergonomik tasarım unsurları, profesyonel ekranlar için yeni bir standart belirliyor.

Dünyanın ilk 8K mini-LED profesyonel monitörü olan ASUS ProArt Display 8K PA32KCX yeni bir standart belirliyor. Bu 32 inçlik harika monitör 8K çözünürlüğe (7680 x 4320) ve eşsiz renk doğruluğu için birin altında Delta E değerine sahip. Renklerin inanılmaz derecede zengin ve doygun olduğu model, sinema sınıfı DCI-P3 gamının %97’sini kapsıyor. 1200 nit maksimum parlaklık ve 1000 nit sürekli parlaklık ile çarpıcı görseller elde ediliyor.

PA32KCX‘in en çok öne çıkan özelliklerinden biri ise PA27JCV modelinde olduğu gibi daha keskin ayrıntılar ve daha rahat görüntüleme sağlayan parlama önleyici ve düşük yansımalı LuxPixel teknolojisi. Monitör ayrıca otomatik ve kendi kendine kalibrasyon için bir yerleşik motorlu çevirmeli renk ölçer içeriyor. Böylece harici araçlara ihtiyaç duymadan zaman içinde kalıcı doğruluk elde ediliyor. Bu özellik gerçek 10 bit renk derinliği ile tamamlanıyor. HDR10 ve HLG gibi birden fazla HDR formatı desteği ile HDR içerikler derin siyahlar ve hassas vurgularla görüntüleniyor.

PA32KCX; 96W’a kadar Güç Dağıtımı sunan çift Thunderbolt™ 4 bağlantı noktası, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 ve çok çeşitli profesyonel ihtiyaçları karşılayan yerleşik bir USB bağlantı yuvası ile bağlantı açısından iyi bir donanıma sahip. Bu çığır açan teknoloji ve çok yönlü bağlantı kombinasyonu, ProArt Display PA32KCX’i görsel performansta en iyisini arayanlar için en iyi seçim haline getiriyor.

ASUS ProArt serisinden bir ürün satın alan kullanıcılar, en yeni yapay zeka destekli uygulamaları deneyimlemek için Adobe® Creative Cloud®’un üç aylık ücretsiz deneme sürümüne sahip oluyor ve ProArt Display’in profesyonel renk doğruluğu ile üstün bir görsel deneyim yaşayabiliyor. Bu da içerik oluşturucuların yaratıcılıklarını konuşturmasına ve heyecan verici şeyler üretmelerine imkan veriyor.

Ziyaretçiler üretkenliği ve eğlenceyi artıran yenilikçi ASUS ZenScreen Duo OLED (MQ149CD) taşınabilir monitör ve ASUS ZenScreen Smart (MS27UC) modellerini görme fırsatı yakaladı.

ZenScreen Duo OLED MQ149CD, daha fazla üretkenlik için 21 inçe kadar katlanıp açılabilen 14 inç 16:10 FHD çift OLED Ekrana sahip. 360° katlanabilir menteşesi ve katlanabilir standıyla yatay ve dikey modu destekleyen ürün, çok yönlü bağlantı seçenekleri sayesinde de sorunsuz cihaz entegrasyonu sağlıyor. Yalnızca 700 g ağırlığında olan ürün, hareket halindeyken çalışmak için mükemmel.

ASUS ZenScreen Smart MS27UC, bir 27 inç UHD IPS monitör olmanın yanı sıra ASUS’un Google TV özellikli ilk akıllı monitörü olması sayesinde bilgisayar olmadan da eğlenceye erişim sağlıyor. Kablosuz görüntüyü destekleyen ürün dahili 5 W Harman Kardon hoparlöre sahip ve çok platformlu canlı akış sunuyor. HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, USB Type-C (PD 90 W), USB Hub bağlantı noktaları, çift bant WiFi ve Bluetooth® 5.0 ile çok yönlü bağlantı ve Google Play Store üzerinden binlerce uygulamaya erişim sağlıyor.

ASUS, Computex 2024’te PC monitörlerini üretkenlik ve sürükleyiciliğin ötesine taşıyor. Yeni ASUS VU249HFI-W, ASUS VU279HFI-W ve ASUS VU34WCIP-W ekranlar, zindeliği ve sürdürülebilirliği artırmak için tasarlanan özelliklere sahip. Bu monitörler, 100 Hz yenileme hızı ve geniş görüntüleme açıları için IPS panel gibi özelliklerle göz yorgunluğunu azaltmanın ötesine geçiyor. Ayrıca, hava kalitesini artıran entegre nano-iyon teknolojisi gibi çevre dostu ve zindelik odaklı teknolojileri de bu modellere entegre edildi.

ASUS ayrıca FSC Mix sertifikalı ve Energy Star 8.0 uyumlu %100 geri dönüştürülebilir kağıt ambalaj kullanıyor. Şirket, %85 PCR-Plastik kullanmayı, PCB Halojensiz olmayı ve EPEAT Gold ve TCO 9 statüsü kazanmayı hedefliyor.

Bu ASUS VU ekranlar, 23,8 inçten ultra geniş 34 inç seçeneğine kadar değişen ekran boyutlarıyla birçok farklı kullanıcıya hitap ediyor. Tüm modeller eğlence, üretkenlik ve basit oyunlar da dahil olmak üzere rahat günlük kullanım için özellikler sunuyor. Örneğin ultra geniş VU34WCIP-W, geniş WQHD çözünürlüğü ve gerçek anlamda sürükleyici bir deneyim için kavisli ekranıyla çoklu görevler için güçlü bir merkez görevi görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x