WhatsApp Kanallar Özelliği Gelişmiş Arama Filtresi Özelliğine Kavuşuyor

WhatsApp Kanallar, uygulamanın Android ve iOS için en son güncellemelerinin bir parçası olarak bir dizi yeni iyileştirme aldı. WABetaInfo‘ya göre WhatsApp Kanallar, kullanıcıların yeni kanalları keşfetmesini kolaylaştıran gelişmiş arama filtreleri ile güncellenmiş durumda.

Kanallar özelliği henüz dünya çapında kullanıma sunulmuş değil. Özellik şu an için sadece Şili, Kolombiya, Mısır, Malezya ve Ukrayna dahil olmak üzere sınırlı sayıda bölgede kullanılabiliyor. Yani bu bölgelerdeki kullanıcılar kanallara yönelik yeni gelişmiş filtreleri deneyebilecek. WABetaInfo’ya göre, kullanıma sunma süreci devam ettiği için yeni eklemelerin tüm uygun kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar küresel olarak mevcut tüm kanalları görüntüleyebilecek veya bunları belirli bir ülkeye göre filtreleyebilecek. Ek olarak uygulamanın, En Aktif, Yeni ve Popüler WhatsApp Kanallarını filtrelemek için kanallar ekranındaki filtre düğmesini yeni sekmelerle değiştirdiğini belirtiliyor.

Bu filtrelerden bazıları uygulamanın önceki sürümlerinde zaten mevcut olduğunu belirtelim. Öte yandan artık bunlar daha erişilebilir hale geldi.

WhatsApp, bu yıl haziran ayında uygulamadaki Güncellemeler sekmesinin bir alt parçası olarak Kanallar özelliğini tanıtmıştı. Topluluk özelliği, yöneticilerin takipçileriyle metin, resim, video vb. şeklinde tek yönlü iletişim kurmasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x